info Увага! Участь в азартних іграх може викликати залежність. Дотримуйтесь правил (принципів) відповідальної гри Подробнее

Вже після широкомасштабного вторгнення армії РФ на територію України в лютому 2022-го року російський букмекер 1xBet успішно пройшов процедуру ліцензування в КРАІЛ та отримав легальний статус в Україні. Великий резонанс щодо діяльності 1xBet в Україні викликало розслідування інформаційного агентства «Інформнапалм», яке викриває зв’язок колишнього учасника консультативно-експертної ради КРАІЛ Бориса Баума та низки російських бізнесменів. 

Скандал с 1xBet

Як наслідок, представники української влади просто не могли не відреагувати на цілком обґрунтовану хвилю критики зі сторони українських громадян на адресу букмекера. Наприкінці червня 2022 року КРАІЛ, яка регулює діяльність гемблінгових компаній в Україні, звільнила Бориса Баума та розпустила консультативно-експертну раду, яка входила до складу комісії. Проте анулювання ліцензії 1xBet так і не сталося.

Протягом липня 2022 року понад 26 000 громадян України підписали електронну петицію про припинення роботи 1xBet на теренах українського гемблінгу. 5 серпня 2022 року Президент України Володимир Зеленський відповів на зареєстровану петицію, доручивши Прем’єр-міністру та правоохоронним органам детально опрацювати питання, порушені у тексті петиції. Відповідаючи на петицію громадян, Президент України наголосив, що про результати перевірки діяльності компанії 1xBet на території України автору петиції доповість Кабінет Міністрів України. 

Примітно, що наприкінці липня 2022 року деякі українські ЗМІ повідомили, що Борису Бауму вдалося залишити територію України. Водночас голова КРАІЛ Іван Рудий повідомив, що у разі підтвердження правоохоронними органами України зв’язку 1xBet з російськими власниками — діяльність ігрового порталу буде повністю припинена, а ліцензія букмекера — анульована.