info Увага! Участь в азартних іграх може викликати залежність. Дотримуйтесь правил (принципів) відповідальної гри Подробнее

8 липня 2022 року на сайті Президента України було створено петицію з вимогою заборонити роботу букмекерської контори 1xBet, яка є власністю громадян Росії. Ця петиція вже наробила чимало галасу в суспільстві, оскільки раніше сам Президент Зеленський наголошував, що співпраця з російськими компаніями фактично є фінансуванням військових дій в країні.

Як 1xBet отримала ліцензію?

30 березня 2022 року, тобто під час широкомасштабного вторгнення російських військ, КРАІЛ видала ліцензію російській БК 1хBet, а саме ТОВ «Твоя беттингова компанія». Засновниками цієї компанії є три громадяни Росії: Р. Семіохін, С. Каршков і Д. Казорін. Навіть у РФ против цих людей порушені кримінальні справи, тому вони переховуються за кордоном, а право власності на БК мають через ряд офшорних компаній Кіпру.

Згідно з дослідженнями InformNapalm, отримати ліцензію КРАІЛ 1хBet допоміг колишній заступник голови комісії Борис Баум. Вважається, що він активно співпрацює з депутатом Держдуми РФ О. Бабаковим. Сам же Баум та інші члени комісії у відповідь на звинувачення повідомили, що згідно з документами БК не має ніякого зв’язку з державою-агресором. Окрім того, за їх словами однією з умов входу 1хBet на ринок України була купівля букмекером військових ОВДП на суму 500 млн гривень.

Скандал навколо ліцензії та створення петиції

У відповідь на розслідування InformNapalm Борис Баум був звільнений зі своєї посади в КРАІЛ, але без анулювання ліцензії. В країні продовжує працювати сайт 1xbet.com, тоді як ліцензія була отримана на сайт 1xbet.ua. Це є свідченням незаконного збагачення компанії з російським корінням коштом українців.

Голова КРАІЛ Іван Рудий повідомив, що ліцензію буде відізвано тільки на основі висновків правоохоронних органів про те, що 1хBet є російською компанією. 11 липня за справу взялося Бюро економічної безпеки України.

Але ще раніше, а саме 8 липня, на сайті Президента України з’явилася петиція з вимогою заборонити діяльність 1хBet в країні. Автором ініціативи є Лебедєв Василь Анатолійович, який взяв за основу дослідження InformNapalm. Автор вважає, що компанії з РФ не можуть заробляти гроші в Україні, в той час як Росія розв’язала війну в Україні. Представники КРАІЛ мають перевірити діяльність компанії, яка порушує закони країни й працює через неліцензійний сайт.

Петиція набрала необхідну кількість із 25 000 голосів менше, ніж за тиждень. Тепер Президент має розглянути її та надати відповідь.