info Увага! Участь в азартних іграх може викликати залежність. Дотримуйтесь правил (принципів) відповідальної гри Подробнее

Наприкінці березня 2022-го року українська комісія, яка регулює діяльність гемблінгових компаній (КРАІЛ), легалізувала статус російського букмекера 1xBet. Ця новина викликала велику хвилю невдоволення серед громадян України. Журналісти з групи «Інформнапалм» провели розслідування, яке вказало на зв’язок Бориса Баума (колишнього члена консультативно-експертної ради КРАІЛ) з низкою російських бізнесменів, зацікавлених у просуванні букмекера 1xBet в Україні.

30 червня 2022-го року КРАІЛ звільнила Бориса Баума з посади, а консультативно-експертна рада комісії була розпущена у повному складі. Проте очікуваного анулювання ліцензії 1xBet та повної заборони діяльності даного букмекера в Україні так і не відбулося. У зв’язку з цим 8 липня 2022 року громадянином Лебедєвим В.А. на сайті petition.president.gov.ua було зареєстровано петицію про повну заборону роботи 1xBet в Україні.

Peticiya pro zaboronu 1xBet

Відповідь Президента Зеленського на петицію

Петиція громадянина Лебедєва №22/147724-еп отримала підтримку 26 444 голосів громадян (із необхідних для її розгляду 25 000), а 5 серпня 2022 року Зеленський дав зворотну реакцію. Президент наголосив, що за регулювання галузі азартних ігор в Україні відповідальні КРАІЛ, Верховна Рада України та Кабінет Міністрів. Крім того, для участі у заходах щодо регулювання галузі можуть бути залучені й інші державні інститути в рамках їх повноважень — у суворій відповідності до Конституції та законодавства України.

Vidpovid Prezidenta Zelenskogo na peticiyu pro zaboronu 1xbet

Також Президент докладно виклав функціональні обов’язки державних органів, які є відповідальними за регулювання галузі азартних ігор. Наприклад, Верховна Рада України — розглядає та затверджує політику держави для цієї галузі.

У результаті Зеленський дав вказівку Прем’єр-міністру України спільно з правоохоронними органами України провести опрацювання всіх питань, викладених у петиції. У тексті петиції повідомляється, що про результати розслідування автора повідомить Кабінет Міністрів України.