2021 рік вважається першим роком повноцінної роботи Закону про азартні ігри в Україні. Вже в лютому оператори масово почали отримувати ліцензії, а отже, поповнювати бюджет коштами. Розберемося, скільки прямих та косвених відрахувань отримала державна казна і чи можна підвищити цю суму.
Скільки грошей отримав бюджет?
По підсумках 2021 року ліцензії отримали 28 операторів, які внесли на рахунки КРАІЛ 1,5 млрд гривень. А якщо враховувати інші доходи бюджету в результаті легалізації гемблінгу, зокрема податок на прибуток, за наймних працівників, оренду залів, то кумулятивний ефект складе близько 30 млрд гривень!
За думкою експертів, вдосконалення законодавства може принести ще більше податків у бюджет. Зокрема, звертається увага на необхідність прийняття закону 2713-д.
Як підвищити доходи від гемблінгу?
На даний момент ігрові оператори вносять такі податки в бюджет України:
- на прибуток — 18%;
- ЄСВ — 22%;
- на валовий гральний дохід — до 18%;
- на виграш — 19,5%;
- на контракти — 20% ПДВ.
Через таку кількість податків і зборів більшість операторів може забути про чистий прибуток на кілька років вперед. Законопроект 2713-д пропонує позбавитися від вимоги одноразового сплати платежів за ліцензією. Планується введення двох видів податку на прибуток: 10% і 18%.
Прийняття нового закону дозволить:
- залучити великих інвесторів, які будуть сплачувати податки в казну, покращувати інфраструктуру та створювати нові робочі місця;
- зменшити кількість нелегальних закладів завдяки скасуванню податку на виграш для гравців;
- операторам точніше планувати довгостроковий розвиток.