Згідно з інформацією Всесвітньої сільськогосподарської організації, близько 35% врожаю с/г продукції псується шкідниками різних видів. Досліджено, що на врожайність с/г, плодових і ягідних культур, а також лісових насаджень негативно впливають:
- 400 видів шкідників;
- 300 видів бур’янів;
- 200 збудників хвороб.
Захист від цих шкідливих організмів можливий завдяки ефективному поєднанню біологічних і хімічних методів. Вступ до ЄС та інших міжнародних організації, особливо тих, які пов’язані з вирощуванням і реалізацією сільськогосподарської продукції, ставить за ціль використання виключно біологічних методів захисту культур з мінімальним входженням пестицидів. За допомогою таких засобів можна достатньо ефективно контролювати активність шкідливих організмів у рослинництві.
Кешбек-бонус від онлайн-казино Vbet – отримайте повернення коштів на свій ігровий рахунок уже сьогодні! Також зіграйте в культовий слот Immortal Romance та отримайте яскраві виграші на свій баланс!
Щоб задовольнити величезну сферу сільського господарства України, потрібне відродження та подальший розвиток біолабораторій і фабрик. Зокрема, варто звернути увагу на Черкаську область, яка має значний потенціал для розв’язання даної проблеми. Ще далекого 1884 року на хуторі Миколаївка ентомологом І. М. Фарильником був створений біологічний препарат на основі грибів, який ефективно боровся з довгоносиком на полях краю.
Починаючи з 1968 року в Черкаській області були побудовані та запущені 20 біолабораторій, які вийшли на максимум своїх можливостей в 90-ті роки. Тоді методика біоборотьби зі шкідниками використовувалася на загальній площі у 983 тисяч гектарів, тобто 67% до обробки пестицидами.
Сьогодні в області працює 18 біолабораторій, тоді як у 15 областях України їх взагалі немає. Компанією «Черкасибіозахист» було винайдено та зареєстровано біопрепарат Родена Біо, який є ефективним засобом боротьби з гризунами. Крім того, компанія має необхідні можливості для створення інших препаратів для захисту с/г рослин та інших видів зелених насаджень, у тому числі для побутового використання.