info Увага! Участь в азартних іграх може викликати залежність. Дотримуйтесь правил (принципів) відповідальної гри Подробнее

В серпні 2020 року Верховна Рада затвердила законопроект, що дозволив азартному бізнесу в Україні отримати легальний статус. Українська Рада Азартних Ігор (UGC) звернулася до дослідницької агенції Info Sapiens із замовленням соціологічного опитування, головна мета якого – з’ясувати, як легалізація гемблінгу позначилась на думці українських громадян щодо азартних ігор. Таким чином, протягом більш ніж року після легалізації азартного бізнесу 43% опитаних підтримують хоча б один з аргументів на користь легального гемблінгу.

Цікаво, що за даними подібного соціологічного опитування за 2019 рік лише 11% опитаних підтримали легалізацію гемблінг-індустрії в Україні.

Представники компанії UGC впевнені, що дані, представлені соціологами за попередні роки, не відображають реального ставлення українців до гемблінг-індустрії. В UGC зазначили, що більшість показників з попередніх соціологічних досліджень могли бути спросту і спотворені в медіапросторі, а також використані деякими політиками в своїх інтересах.

«Наприклад, в одному з опитувань зазначили, що 78% респондентів із України проти легального гемблінгу. Але в даному опитуванні також дізнавалися думку про легальний статус проституції і продаж марихуани. Такі соціологічні опитування важко назвати релевантними», – підкреслив голова UGC Антон Кучухідзе.

UGC Logo

Опитування UGC: інші цікаві факти про азартні ігри

В UGC впевнилися, що проведене за їхнім запитом дослідження вперше стало по-справжньому не заангажованим. Таким чином, за результатами ініційованого UGC опитування вдалося з’ясувати наступне:

  • більш ніж 92% опитаних респондентів не витрачали гроші на азартні розваги протягом останніх п’яти років;
  • близько 8% респондентів не проти грати в азартні розваги на грошові кошти;
  • найбільше схильні до азарту чоловіки – 12%, і лише 3% серед опитаних жінок;
  • за думкою респондентів, законодавчий заборони на азартні розваги до двадцяти одного року, сплати частини доходів гемблінг-компаній до державного бюджету – основні аргументи на користь легального гемблінгу на території України.

За словами Антона Кучухідзе, низький відсоток популярності азартних ігор серед українців не позначиться на інвестиційній привабливості українського ринку. Як стверджує голова UGC, у більшості країн відсоток залучення населення до гемблінг-індустрії також невеликий – від 5% до 10%. Крім того варто врахувати той факт, що азартний бізнес в Україні довгий час перебував у тіні. Також Кучухідзе резюмував, що азартні ігри – це один із видів відпочинку і розваг, а не засіб для заробітку грошей.

Відправити відгук про Опитування UGC: як українці стали ставитися до азартних ігор
Новий коментар