info Увага! Участь в азартних іграх може викликати залежність. Дотримуйтесь правил (принципів) відповідальної гри Подробнее

30 червня 2022 року українським регулятором азартних ігор було опубліковано рішення щодо припинення діяльності консультативно-експертної ради КРАІЛ. Також у зв’язку з рішенням регулятора з посади було звільнено Бориса Баума, який працював першим заступником голови консультативно-експертної ради.

Борис Баум КРАИЛ

Підставою для вжиття таких заходів стало незалежне розслідування, яке було проведене групою «Інформнапалм», про отримання російською беттінговою компанією 1хBет української ліцензії. Як зазначається у розслідуванні, ліцензію КРАІЛ було отримано букмекером 30 березня 2022 року — вже після повномасштабного вторгнення армії РФ на територію України. Баум став для 1хBet своєрідною сполучною ланкою, завдяки якій компанія змогла отримати легальний статус на території України.

Роль Баума в ситуації, що склалася

За словами журналістів із группи «Інформнапалм», саме за Борисом Баумом залишалося останнє слово у питаннях про видачу українських ліцензій беттінговим компаніям. Також Баум має зв’язки з російськими бізнесменами Олександром Бабаковим і Михайлом Спектором, які раніше вже взаємодіяли разом з Баумом в енергетичній компанії VS Energy. Крім того, Спектор був партнером букмекерської компанії Pari Match в одному з проєктів в Африці.

Саме Михайло Спектор почав займатись просуванням бренду 1хBet на території України після отримання компанією української ліцензії. За інформацією «Інформнапалм», Спектор зміг заручитися підтримкою Баума, який і сприяв якнайшвидшому та позитивному розгляду реєстраційних документів для подальшої видачі ліцензії.

За словами Баума, після отримання української ліцензії представники 1хBet в Україні зобов’язалися купити військові облігації на суму 500 млн грн. Водночас у розслідуванні журналістів згадано, що представники 1хBet висували до КРАІЛ ініціативи, що сприяють масовому відмиванню грошей. Наприклад, можливість прийняття ставок на сайті від користувачів, які є нерезидентами України та отримання пільгового оподаткування для таких операцій.

 

Схоже, відповідні структури взяли до уваги це розслідування, результатом якого став розпуск консультативно-експертної ради КРАІЛ, а також звільнення Бориса Баума з посади. Контролюватиме виконання рішення КРАІЛ виконувачка обов’язків голови КРАІЛ Олена Водолажко. Варто зазначити, що отримана 1хBet українська ліцензія, поки що не анульована.

Відправити відгук про Бориса Баума звільнено з посади в консультативно-експертній раді КРАІЛ
Новий коментар